Bakan Duyurdu: Zonguldak ve Batman’da Selden Etkilenen Hanelere 5’er Bin TL Yardım

Geçtiğimiz hafta Batman ve Zonguldak sel felaketiyle karşı karşıya kaldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaşanan sel ve olumsuz hava şartları nedeniyle dokuz kişinin öldüğünü açıklarken, ajanslara göre en az 50 kişi de yaralandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Batman ve Zonguldak’ta selden etkilenenlere hane başı 5 bin TL yardım yapılacağını duyurdu.

Zonguldak’ta sağanak yağış nedeniyle bazı bölgelerde heyelanlar ve seller meydana geldi. Köprüler zarar gördü, yollar kapandı.

Batman’da sel nedeniyle bir kerpiç evin çökmesi sonucu 1-9 yaşları arasındaki üç çocuk ve büyükanneleri hayatını kaybederken, Diyarbakır’ın Hani ilçesinde sel sularına kapılan bir kişi de yaşamını yitirdi.

Sel sonrası oluşan hasar halen düzeltilmeye çalışılırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yardım desteğinde bulunacaklarını duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Bakan Göktaş, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza, Batman’da 1188 hane için toplamda 5 milyon 940 bin TL, Zonguldak merkezde 100 hane için toplamda 500 bin TL, Zonguldak Ereğli’de 311 hane için toplamda 1 milyon 555 bin TL kaynak aktardık. İki ilimiz için ayırdığımız toplam kaynak 7 milyon 995 bin TL’dir. Yaralarımızı birlikte sarıyor, çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” diye yazdı.

İşte o paylaşım:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x